Main image

Patras

Patras, Achaia, Niforeika

Rozloha: 125.420.000 m2

Počet obyvatel: 167.602

Okres Patras byl po staletí hlavním komunikačním bodem se západem díky přístavu v městě Patras.

Dnes se okres Patras skládá z následujících obvodů: Patra, Elekystra, Mira a Souli. Je to největší okres regionu, nachází se v něm i hlavní město Achaia Patras, který je finančním, administrativním a kulturním centrem celého regionu. Jediný rovinatý obvod je Patra, zatímco ostatní jsou hornaté.

Patras je postaven na úpatí hory Panachaiko a nachází se v centru 4 hlavních archeologických nalezišť. Starověká Olympia, Delphi, Epidaurus a Mykény. Přístav v Patrasu je řeckou bránou na západ a je to zároveň jeden z hlavních přístavů ve Středozemním moři.

Památky Patrasu

V Patrasu se nachází mnoho památek: Římský Odeon (160 n.l.) na náměstí Saint George, kde se konají kulturní přehlídky, hrad z prehistorického období, kde můžeme vidět architektonické prvky od antiky až po současnost. Dále je zde Holy Temple Agios Andreas (S.Andrew), což je jeden z nejpůsobivějších kostelů Řecka a také největší na Balkáně, náměstí Georgiou s neoklasicistními budovami, jako např. Veřejné divadlo Appolo, postavené Tchillerem v r. 1871, neoklasicistní budova Hermes, kde sídlí Obchodní unie Patrasu ( i tato budova je dílem Tchillera) a významná budova Státní banky.

V Patrasu si můžete užívat nádherný výhled zatímco si dáváte kávu ve Veřejném turistickém Pavilonu v Dasillio, který nabízí panoramatický pohled na město a na moře. Také se zde můžete procházet za úplňku.

Výlety v Patrasu

Na pobřeží Patrasu uvidíte Faros (maják), městské tržiště, které je opraveno a přemístěno o trochu dále, než se původně nacházelo.

Nezapomeňte se projít na náměstí Trion Nayarhon, kde je krásná dlažba, pomerančovníky a mnoho restaurací a kaváren. Také byste neměli minout náměstí Ipsila Alonia, odkud je nádherný výhled.

Trion Nayariton, Achaia, Niforeika

Obchodní centra Patrasu (Agiou Nikolaou, Maizonos, Korinthou, Kolokotroni, Ermou a další) vám mohou nabídnout prostě vše. Až budete odjíždět z města, nezapomeňte si koupit místní výrobky jako ouzo, tendoura, turecké sladkosti (Ioukoumia) a víno, královnou všech vín je jistě Mayrodafne.

- S okresem Patras se setkáte na doporučených trasách 1, 11, 12, 15 a 18.