Main image

Pláže v Achaia a okolí Niforeiky

Na plážích v Achaia se nikdy nebudete nudit, ať už budete na západě na pobřeží Jónského moře nebo na východě v zálivech Patraikos nebo Korinthiakos.

Aigeira, pláž, Achaia, Niforeika

Každý zde najde svou oblíbenou pláž. Můžete si vybrat, jsou tu pláže písečné, s mušlemi, skalnaté, opuštěné, přeplněné, malebné, tiché i divoké.

Také se zde nachází bezpočet barů, taveren, kaváren a restaurací, míst, kde si můžete vypít kávu, ouzo, nebo si dát oběd či večeři a ochutnat mořské plody.

Zajímavosti z pláží Achaia

Pokud se spálíte, určitě najdete stín pod několika stromy, které stojí na pláži. Samozřejmě bude lepší, když se před sluncem schováte v některé z místních taveren nebo restaurací.

pláže, Achaia, Niforeika

Čisté a krásné pláže v našem regionu jsou proslulé všude na světě.

Modré vlajky byly uděleny plážím Kalogria, Lakkopetra, Rododafni (Avythos), Selianitika a Loggos.

Všechny pláže jsou snadno přístupné ze silnic (Old National Highways) Korinthos – Patras a Patras – Pyrgos.

PLÁŽE OD AIGIRA PO RIO

Aigeira, Oikonomeika-Mayrentio, Akrata, Porovitsa, Kryoneri, Platanos, Trapeza, Diakopto, Elaionas, Rodia, Nikolaiika, Valimitika, Temeni, Digeliotika, Akoli, Selianitika, Loggos, Lampiri, Panagopoula, Kamares, Kato Rodini, Psathopyrgos, Araxovitika, Aghios Vassilikos, Aktio.

Od Aigira po Rio je pro všechny pláže charakteristická křišťálově čistá svěží voda. Pláže pokrývají mušle a jsou 3 – 5 metrů široké.

Aigiro, Rio , Achaia, Niforeika

PLÁŽE OD RIO PO ALISSOS

Aghyia, Paralia, Roitika, Monodendri, Tsoukaleiika, Kaminia, Alissos.

Od Rio po Kaminia je charakteristika vody stejná, mušle jsou však daleko jemnější. Ale scenérie zůstává stejná.

PLÁŽE OD KATO ACHAIA PO KALOGRIA

Kato Achaia , Achaia, Niforeika

Kato Achaia, Alykes, Niforeika, Kalamaki, Mayri Myti, Gianniskari, Kalogria.

Od Kato Achaia po Kalogria se rozprostírají nekonečné písečné pláže. Moře je zde mělké a teplejší. Nepochybně jsou tyto pláže ideální pro milovníky opalování.

Zaplněné a organizované pláže (Lakkopetra, Niforeika, Kalamaki, Kalogria) jsou přes 10 metrů široké a vhodné jak pro opalování tak pro různé hry. Pálkovaná, plážový socceru.